09365495434

درباره ما

فعالیت موسسه آموزشی رشد و  امید امیر کبیر از سال ۱۳۸۸ در مرکز رشد دانشگاه امیر کبیر در راستای جنبش نرم افزاری و تولید علم و بهره وری از فناوری آغاز شد .

هدف از تامین این موسسه آموزشی تلفیق آموزش با تربیت ،پژوهش و مهارت بود که بتوانیم انسان هایی سالم ،خلاق و کارآفرین و شاداب تربیت کنیم.

در ابتدای کار با آموزش های تربیت مربی در حوزه های روان شناسی ، خلاقیت ، استعدادیابی آغاز کردیم و سپس دوره های تخصصی رباتیک ، مکاترونیک روباتیک ، مکانیک ، الکترونیک ، هوافضا ، تشریح  و پیوند و کارآفرینی کودک و نوجوان را به دپارتمانهای آموزشی خود افزودیم .و کارمان را در سطوح مختلف سنی در مدارس ، پژوهش سراها و سرای محلات و خانه های کودک و شهرداری و سازمان فنی و حرفه ای کشور توسعه دادیم.

از آنجا که علم و عمل توامان عامل پیشرفت همه جانبه و پایدار است، باید الگوی تلفیقی جدیدی برای تحول  ارائه می گردید. بدین منظور پس از تجربیات فراوان و تحقیق و پژوهش تصمیم گرفتیم تلفیقی از آموزش با تربیت و پژوهش و مهارت را از آموزش ابتدایی آغاز کنیم و در تمام دوره های آموزشی ارائه دهیم. و در نتیجه الگوهای آموزشی حافظه مدار فعلی جای خود را به الگوی مبتنی بر یادگیری دانش همراه تجربه دهد. و طرح استاندارد تربیت مربی کارآفرینی کودک و نوجوان را در سازمان فنی و حرفه ای کشور به ثبت رساندم.

سال ها تجربه کاری با دانش آموزان و دانشجویان نخبه کشور منجر به تولد طرح بزرگ ایران مهارت گردید.

در این راستا با کمک کارگروه های تخصصی با حضور نخبگان کشوری و مدیران ارشد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در بازه زمانی یکسال و تشکیل ۱۵ دپارتمان تخصصی دپارتمان روان شناسی و فناوری اطلاعات به فناوری ارتباطات ،فنی و مهندسی کارآفرینی ،الکترونیک ، گردشگری، هنر، هتلداری ، طب سنتی ، پوشاک و صنایع دستی ،عمران و معماری ،مالی و اداری ،رباتیک  و هوافضا ،استعدادیابی و… طرحی نوشته شد به نام ایران مهارت که در این طرح اولین گام موفق به دریافت جایزه ایده برتر سازمانی در بین سازمان ها و نهادهای آموزشی از وزارت ورزش جوانان استان تهران گردید. گردآوری ۵۰۰ عنوان پودمان آموزشی ، مهارتی –کاربردی برای مدارس به صورت پودمان های کوتاه مدت که منجر به استعدادیابی کودکان و نوجوانان و آشنایی با انواع مهارت بود به چاپ رسید .این طرح بزرگ منجر به قراردادی عظیم بین آموزش و پرورش و سازمان کار و تامین رفاه اجتماعی گردید.

۴۰پودمان از پودمان های آموزش این کتاب با عناوین استعداد یابی ،تربیت مربی ،خلاقیت و کارآفرینی کودک و نوجوان ،آشنایی با مشاغل و مهارت ها ،روان شناسی و تیپ شناسی شخصیت برای انتخاب رشته و شغل توسط من طراحی و نوشته شد و خروجی آن آمادگی شغلی و تحصیلی برای دانش آموزان و تربیت مربیانی دلسوز در این زمینه برای ساختن ایرانی آباد .

 

 

امید است با اتکاء به درگاه ایزد متعال و در راستای تحقق فرامین و رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق شعار سال ( اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال )، با سر لوحه قرار دادن راهبرد تفکر و اتخاذ تصمیمات سازنده، حسن همکاری و به کارگیری نیروهای کاردان، متعهد و کارآمد و با سازماندهی متفکرانه و استفاده هوشمندانه از تمامی امکانات و ظرفیت های موجود به همراه برنامه ریزی اصولی و هدفمند، جهت تحقق اهداف حياتي و حساس طرح مذکور کوشش نماییم.

نرگس فولادلو

مدیرموسسه رشد و امید امیر کبیر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *