درباره ما

خانم نرگس فولاد لو

مدیر آموزشگاه فرصت امروز


  • طراح ومجری طرح ایران مهارت
  • مدرس دانشگاه تربیت معلم ITC
  • نویسنده استاندارد تربیت مربی کارافرینی کودک ونوجوان
  • مجری طرح استعدادیابی وخلاقیت وکارافرینی درمدارس
  • داور جشنواره خوارزمی
  • مشاور کارآفرینی و آموزشی

خانم آزاده مطلبی

مشاور برنامه ریزی و آموزشی


  • دکتری مدیریت آموزشی
  • عضو باشگاه پژوهشگران جوان
  • عضو انجمن برنامه ریزی درسی ایران
  • مدرس دانشگاه و پژوهشگر حوزه آموزش

مجوز و اعتبارات مدارک آموزشگاه فرصت امروز

تاییدیه شهرداری استان تهران جهت سرمربی گری کارآفرینی
تاییدیه آموزش فنی و حرفه ای استان تهران جهت مربیگری کارآفرینی
گواهینامه مدیریت آموزشگاه فنی حرفه ای
تاییدیه اداره کل آموزش و پرورش استان تهران جهت مربیگری کارآفرینی

دپارتمانهای آموزشی

دپارتمان استعدادیابی
معماری زندگی است. که از شناسایی وضع موجود (استعدادهای درونی) و هدایت به وضع مطلوب (چشم انداز) با توجه به جدول swot (شناسایی نقاط قوت و ضعف) و انگیزه و توانمندی هر فرد با آموزش­های راهبردی انسانی سالم و کارآفرین و خوشبخت خواهد ساخت.
دپارتمان توسعه فردی
امروزه با توجه به نقش خودشناسی در ایجاد فضای مطلوب برای کارآفرینی ، فرصت امروز را برآن داشته است تا با ایجاد دپارتمان روانشناسی بستر های جدیدی را برای خدمات رسانی آماده نماید
دپارتمان هوش مدیریتی
هوش مدیریتی MQ = IQ + EQ + PQ + BQ +SQ MQ هوش مدیریتی است که هر کدام از ما برای موفقیت در زندگی شخصی و کسب و کار نیازمند یادگیری آن هستیم و به عبارتی باید یاد بگیریم که روی خودمان که ارزشمندترین دارایی هاست، سرمایه گذاری کنیم و برای رسیدن به خود مدیریتی قدرتمند باید 5 هوش را با نگاه جامعیت نگری به کار گیریم تا با توان افزایی بین آن ها انسانی موفق باشیم و هدف ما در این قسمت آشنایی با انواع هوش و ارتقاء آنهاست....
دپارتمان مهارت آموزی
برای ایجاد کسب وکارهای جدید و استفاده از ظرفیت­های بی­استفاده و توسعه ظرفیت­های موجود و بهبود کیفیت کالاها و خدمات و توسعه انتقال تکنولوژی و جهانی شدن اقتصاد و فرهنگ نیازمند آموزش­های کارآفرینی هستیم.
دپارتمان مشاوره شغلی و تحصیلی
انسان برای ادامه بقا و زندگی نیازهایی دارد و این نیازها به دلیل تغییر دائمی درخواست­ها، تمایلات و روشهای زندگی و تکنولوژی­های نوین تغییر می­کند. وقتی که شرایط محیطی هر روز تغییر می­کنند انسان نمیتواند از راه ­حل­های قدیمی استفاده کند و احتیاج به مشورت با متخصصین و انسان­های خوش فکری دارد که آن­ها را راهنمایی کنند.
دپارتمان آموزش نیروی کار
سازمان­های در حال فعالیت باید ضمن بهبود ارزش­های پیشنهادی موجودشان که فعالانه نسبت به خلق ارزش­های جدید اقدام کنند. شرکت­های عالی، سبد متعالی از پروژه­هایی دارند که کل طیف بهبود تا ابداع را پوشش می­دهند و نیاز به آموزش­های جدید نوآورانه دارند.

درباره ما

فعالیت آموزشگاه فرصت امروز از سال 1388 در مرکز رشد دانشگاه امیرکبیر در راستای جنبش نرم افزاری و تولید علم و بهره وری از فناوری آغاز شد.

هدف از تاسیس این آموزشگاه تلفیق آموزش با تربیت، پژوهش و مهارت بود که بتوانیم نسلی خلاق و کارآفرین و شاداب تربیت کنیم.

در ابتدای کار با آموزش های نوین و کاربردی و دوره های تخصصی مکاترونیک، رباتیک، مکانیک و الکترونیک و هوافضا برای دانشجویان شروع به کار کردیم و با شناسایی خلاءهای آموزشی پس از مدتی استعدادیابی، پرورش فکر، مهندسی ذهن و تربیت مربی در تمامی رشته ها و نهایتا کارآفرینی را هم به دپارتمان هایمان اضافه کردیم و با گسترش آموزش ها در سطوح مختلف سنی در مدارس، پژوهش سراها و سرای محلات، خانه های کودک و شهرداری ها به خود وسعت بخشیدیم.

از جمله کارهای ما؛ تربیت نیروی خلاق و اعزام آن ها به مراکز مختلف و نیز هدایت مخترعین و مبتکرین و شرکت در جشنواره ها و مسابقات کشوری و بین المللی در سال 94 ، به این خاطر ارزشمند بود که مهارت آموزی از اهداف اصلی مجموعه ما بوده و هست! آموزشگاه فرصت امروز را در سازمان فنی و حرفه ای به ثبت رساندیم که علاوه بر مهارت های تخصصی بتوانیم مدارک بین المللی به مربیان و مهارت آموزان خود ارائه دهیم.

از آنجا که علم و عمل تواَما عامل پیشرفت همه جانبه و پایدار است، باید الگوی تلفیقی جدیدی برای تحول ارائه میگردید؛ بدین منظور پس از تجربیات فراوان و تحقیق و پژوهش تصمیم گرفتم تلفیقی از آموزش باتربیت و پژوهش و مهارت را از آموزش ابتدایی آغاز کنیم و در تمام دوره های آموزشی ارائه دهیم و در نتیجه الگوی آموزشی حافظه مدار فعلی، جای خود را به الگوی مبتنی بر یادگیری دانش به همراه تربیت انسان ها و پرورش مهارت ها داد.

سال ها تجربه کاری با دانش آموزان و دانشجویان منجر به تولد طرح بزرگ و ملی ایران مهارت گردید! در این راستا با کمک کارگروه های تخصصی با حضور نخبگان و مدیران ارشد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در بازه زمانی یکسال و تشکیل 15 دپارتمان تخصصی ( دپارتمان فناوری اطلاعات، فناوری ارتباطات و الکترونیک، فنی مهندسی، کارآفرینی، صنایع دستی، صنایع پوشاک، هنر، هتلداری، گردشگری، طب سنتی و گیاهان دارویی، عمران و معماری، مالی و اداری، رباتیک و هوا فضا، مهارت های عمومی و ... طرحی نوشته شد به نام ایران مهارت که این طرح در اولین گام موفق به دریافت جایزه ایده برترسازمانی در بین سازمان ها و نهادهای آموزشی از وزارت ورزش و جوانان استان تهران گردید. گردآوری 500 عنوان پودمان آموزشی مهارتی-کاربردی برای مدارس به صورت پودمان های کوتاه مدت که منجر به استعدادیابی کودکان و نوجوانان و آشنایی با انواع مهارت بود، در این کتاب به چاپ رسید. گذراندن 5 تا 6 نوع مهارت در هر سال به منظور استعدادیابی، آشنایی با دوره ها و « کشف علائق » و ارائه تائیدیه از طرف سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و خروجی آن آمادگی شغلی برای دانش آموزان خواهد بود.

امید است با اتکاء به درگاه ایزد متعال و در راستای تحقق فرامین و رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق شعار سال ( اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال )، با سر لوحه قرار دادن راهبرد تفکر و اتخاذ تصمیمات سازنده، حسن همکاری و به کارگیری نیروهای کاردان، متعهد و کارآمد و با سازماندهی متفکرانه و استفاده هوشمندانه از تمامی امکانات و ظرفیت های موجود به همراه برنامه ریزی اصولی و هدفمند، جهت تحقق اهداف حیاتی و حساس طرح مذکور کوشش نماییم.

نرگس فولادلو

مدیریت آموزشگاه فرصت امروز