09365495434

موفقیت از درون آغاز میشود

معتقدم که زندگی همواره میزان پایبندی ما را می سنجد و بهترین پاداشها در زندگی از آن کسانی است که پایبندی بی پایان خود به عمل کردن تا دستیابی به نتیجه را نشان می دهند. این میزان ثبات رای می تواند کوه ها را تکان دهد، ولی باید مستمر و مستحکم باشد. هر چند که ساده به نظر می رسد ولی وجه تمایز آنان که در زندگی به رویاهای خود می رسند و آنهایی که با پشیمانی زندگی می کنند همین است.
یکی از دلایل اینکه عده کمی از ما به آنچه که واقعا می خواهیم می رسیم این است که به کانون توجه خود جهت نمی دهیم و توان خود را بر چیزی متمرکز نمی سازیم. اغلب مردم راه خود در زندگی را به صورت سرسری طی می کنند و هیچگاه تصمیم نمی گیرند که در چیز خاصی تبحر پیدا کنند.

#قوانین_موفقیت

۱-قانون علت و معلول
هر چیز به دلیلی رخ میدهد. براي هر علتی معلولی هست، و براي هر معلولی علت یا علتهاي بخصوصی وجود دارد، چه از آنها اطلاع داشته باشید چه نداشته باشید. چیزي به اسم اتفاق وجود ندارد.
۲ -قانون ذهن
همه علتها و معلولها ذهنی هستند. افکار شما تبدیل به واقعیت میشوند. افکار شما آفرینندهاند. شما تبدیل به همان چیزي میشوید که
درباره آن بیشتر فکر میکنید. همیشه درباره چیزهایی فکر کنید که واقعا طالب آن نستید و از فکر کردن درباره چیزهایی که خواستار آن نیستید
اجتناب کنید.
۳ -قانون عینیت یافتن ذهنیات
دنیاي پیرامون شما تجلی فیزیکی دنیاي درون شماست. کار اصلی شما در زندگی این است که زندگی مورد علاقه خود را در درون خود خلق
کنید.زندگی ایدهآل خود را با تمام جزئیات آن مجسم کنید و این تصویر ذهنی را تا زمانی که در دنیاي پیرامون شما تحقق پیدا کند، حفظ کنید. از نگاه روانشناسان دلایل رسیدن افراد موفق به اهداف شان چیست؟

در ادامه استراتژی های روانشناسانه ای که افراد موفق در زندگی خود به کار می گیرند را با هم مرور کرده و تلاش می کنیم آنها را بخشی از کارهای روزمره زندگی خود قرار دهیم تا ما نیز در گروه افراد موفق باشیم.

#طرز_تفکر_رشد

در دهه ۷۰ میلادی، روانشناسی به نام «کارل دیوک» به معرفی دو نوع طرز تفکر به نام «طرز تفکر رشد» و «طرز تفکر ثابت» مبادرت کرد.

در نخستین طرز تفکر، فرد می پندارد که قادر به ایجاد تغییراتی در خود است که همانا حرکت به سمت جلو و پیشرفت است. این طرز تفکر در مقابل نوع ثابت آن قرار دارد که فرد بر این باور است که قادر به ایجاد هیچ نوع تغییری در خود نیست.

پژوهش های این روانشناس نشان داد که داشتن «طرز تفکر رشد» در قیاس با «طرز تفکر ثابت» می تواند دستاوردهای فراون و موفقیت هایی را برای افراد به همراه داشته باشد.

#شکست_میخورند

یکی از روانشناسان به نام «آنجلا دوک وُرث» توانایی برخاستن از جا پس از شکست را از جمله خصوصیات شخصیتی افراد موفق می داند. دوک وُرث از این خصوصیت به نام «عزم» یاد می کند. عمدتا کودکانی که از عظم بیشتری برخوردار هستند، برای تحصیل به بهترین مراکز آموزشی می روند، در بهترین مشاغل مشغول به کار می شوند و به موفقیت های فراوانی دست پیدا می کنند.

بسیاری از متخصصین بر این باورند که عظم یکی از مهم ترین، معیارهای رسیدن به موفقیت است.
#تمرین_آگاهانه

«آندرس اریکسون» روانشناس سوئدی بر این باور است که هر اندازه تمرین بیشتری بر روی چیزی انجام شود، در آن تبحر بیشتری کسب خواهد شد. پژوهش های وی بر تمرین هایی به نام «تمرین های آگاهانه» تمرکز داشت. در این نوع از تمرین ها، افراد آگاهانه کارهایی را انجام می دادند که در آن تلاش می کردند که به طور مداوم از منطقه امن خود خارج شوند.

این نوع تمرین ها در راستای «طرز تفکر رشد» قرار دارد و در آن افراد از کسب تبحر در یک رشته به رسیدن مهارت در رشته دیگری قدم می گذارند.

#تمرین_های_خود_دلسوزی
«اما سپالا» از پژوهشگران مرکز پژوهش و آموزش استنفورد، در آخرین کتاب خود، «شادترین مسیر»، می گوید: “افراد موفق تسلیم کمبودهای خود نمی شوند.”

در واقع آنها با خودشان مهربان هستند و خانم سپالا از این مهربانی به «خود دلسوزی» یاد می کند. این خصوصیت نشان دهنده آن است که فرد خود را عضوی از اعضای بشریت تلقی می کند و می داند که هر فردی در زندگی اشتباه می کند. آنچه می تواند منجر به موفقیت شود، قدم بعدی است که برداشته می شود.

#اندیشمند-هستند

اندیشمند بودن بدان معناست که افراد موفق توجه خود را به اهداف شان جلب می کنند و برای رسیدن به آن تلاش می کنند. پژوهش ها نشان داده که اندیشدن در فواصل انجام بسیاری از کارهای روزانه، عامل ارزشمندی تلقی می شود.

اندیشیدن توانایی ایجاد آرامش در شرایط فشار را به وجود می آورد و سبب می شود که فرد بتواند عامدانه به آرامش دست پیدا کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *