09365495434

کارآفرینی ، راه نجات آینده شغلی

در هر دوره از زمان، مرز های جدید، فرصت های ناشناخته و فراوانی را پیش روی انسان قرار داده است.

پیشرفت های تکنولوژی، جهانی شدن، کاهش موانع تجاری فرصت های زیادی را فراهم ساخته و به این ترتیب کارآفرینی و رفتار کارآفرینانه دامنه گسترده ای یافته و به طور غیر قابل انکار، دنیای کسب و کار را تحت تاثیر قرار داده است.

کارآفرینی عبارت است از فرآیند ایجاد ارزش از راه تشکیل مجموعه منحصر به فردی از منابع به منظور بهره گیری از فرصتها.

کارآفرینی فرایندی است که منجر به ایجاد رضایتمندی و یا تقاضای جدید می گردد.

کارآفرینی بعنوان عامل کلیدی رشد و توسعه اقتصادی در عصر مدرن شناخته شده و موججب بهره مندی مردم و کشور می شود.

کارآفرینی علاوه بر نوآوری در محصولات جدید، حل نیاز های اجتماعی ما، ایجاد اشتغال، افزایش سودآوری شرکت ها و افراد و توسعه تکنولوژی را به دنبال دارد.

فرهنگ سازی در زمینه کارآفرینی مقوله مهمی است که کشور های پیشرفته در فرآیند توسعه اقتصادی – اجتماعی نسبت به آن توجه جدی مبذول داشته و پرورش کارآفرینان را در اولویت برنامه های توسعه خود قرار داده اند.

ارتقا و گسترش مهارت ها و آموزش های کارآفرینی منجر به افزایش توانایی منابع انسانی در زمینه خلق ایده ها و انجام تحقیقات کاربردی ایده ها خواهد شد.

در آینده ای نزدیک، امنیت شغلی سرابی بیش نیست و این ضرورت توجه به بحث کارآفرینی را صد چندان می کند و به احتمال قریب به یقین کارآفرینی تنها راه نجات افراد و کشور ها در عرصه های خرد و کلان اقتصادی خواهد بود. اما صرف به کارکیری لفظ کارآفرین و کارآفرینی یا پیاده سازی آنچه که افراد جامعه در ذهن خود از کارآفرینی و راه اندازی شرکت و یا تعاونی و یا کسب و کار تصور می کنند، تضمین کننده موفقست در کارآفرینی نخواهد بود. بلکه افراد باید پا به این سفر بگذارند و به این حرکت پر خطر و سخت و با ارزش با توجه به استعداد ها و توانمندی هایشان به تجهیزاتی مجهز و واجد مهارت هایی باشند.

و این مقدور نیست مگر اینکه مشاوران و مربیانی دلسوز آنها را از ایده تا احرا همراهی نمایند.

#کارآفرینی

نرگس فولادلو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *