09365495434

۱۰ باور مثبت که شما را به اهداف‌تان می‌رساند.

مسیر موفقیت پیچ‌و‌خم‌های زیادی دارد و هیچ‌کس یک شبه به هدفش نمی‌رسد. شاید در دنیای امروز، رسیدن به هدف و موفق شدن کمی دشوار به نظر بیاید؛ اما فکر می‌کنید برای دست‌یابی به موفقیت نیازمند چه مهارتهایی هستید؟ با یوکن همراه باشید تا ۱۰ فکر مثبتی که باعث ایجاد انگیزه و هیجان لازم برای رسیدن به هدف می‌شود را معرفی کنیم.

حتما در مسیر رسیدن به موفقیت با موانعی مواجه شده‌اید که تمام انگیزه و امیدتان را می‌گیرد. داشتن ذهنی سرشار از افکار مثبت و ایجاد انگیزه می‌تواند ما را به موفقیت برساند. در این مقاله به شما می‌گوییم چه فکرهایی را در ذهن‌تان پرورش دهید تا با سرعت بیشتری به اهداف‌تان برسید.

در این مقاله می‌خوانید:

۱٫ هیچ‌کسی یک‌شبه به موفقیت نمی‌رسد

۲٫ پذیرفته نشدن از سوی دیگران، همواره وجود داشته است

۳٫ توانایی و لیاقت شما بیشتر از آن است که فکر می‌کنید

۴٫ فرصت همیشه هست، تنها باید کشف‌شان کنید

۵٫ گاهی نیاز است ریسک کنید

۶٫ نقاط عطف زندگی‌تان را جشن بگیرید و به خود هدیه دهید

۷٫ از کسانی که از شما حمایت می‌کنند، قدردانی کنید

۸٫ رویاهایتان را به واقعیت مبدل کنید

۹٫ برای همیشه «نمی‌توانم» را از یاد ببرید

۱۰٫ شما توانایی انجام هر کاری را دارید

۱٫ هیچ‌کسی یک‌شبه به موفقیت نمی‌رسد

ما در جامعه‌ی امروز با طرز فکری بزرگ شده‌ایم که باید همه‌چیز را به سرعت به دست آورد، به همین خاطر اغلب یادمان می‌رود که شغل مناسب چیزی نیست که بتوان آن را یک شبه به دست آورد. شاید با خود بگویید اینکه در آرزوی چیزی باشیم که قرار نیست به این زودی‌ها به آن برسیم، واقعا ناامیدکننده است. شاید انتظار امید و انگیزه‌تان را بگیرد، اما فرصتی بوجود می‌آورد تا یاد بگیرید به چیزی که به دنبال آن هستید عشق بورزید. اگر ناامید نشوید و به تلاش‌تان ادامه دهید، هر چقدر هم طول بکشد، بالاخره به چیزی که در پیِ آن هستید خواهید رسید. شاید برای رسیدن به هدف‌تان، خیلی چیزها را از دست بدهید، اما مطمئن باشید وقتی به آن دست یابید، احساس رضایت و نشاط تمام وجودتان را خواهد گرفت.

ارل نایتینگل می‌گوید:

هیچ وقت اجازه ندهید ترس از طولانی بودن زمانی که باید برای رسیدن به هدف‌تان صرف کنید، مانعی بر سر راهتان باشد. در هر صورت زمان م‌ گذرد، پس چه بهتر که از آن به نحو احسن استفاده کنیم.

۲٫ پذیرفته نشدن از سوی دیگران، همواره وجود داشته است

اکثر افراد همواره نگران پذیرفته نشدن از سوی دیگران هستند. خیلی‌ها با همین تفکر وارد دنیای کسب و کار می‌شوند. حقیقت این است، اغلب مردم بیشتر از آنکه روی چیزهای مثبت تمرکز کنند، به این فکر می‌کنند که شاید شرایط خوب پیش نرود. بله درست است، وقتی از سوی دیگران طرد می‌شوید و جواب رد می‌شنوید، انرژی‌تان از دست می‌رود، اما چیزی در وجود شما بیدار می‌شود. جواب رد شنیدن از سوی یک شرکت، به معنای آن نیست که اصلا برای آن کار مناسب نیستید. اگر در دانشگاه موردعلاقه‌تان پذیرفته نشده‌اید، بدین معنا نیست که توانایی پایینی دارید یا سطح علمی‌تان خیلی پایین است. بلکه باید این تفکر را در خود بوجود آورید که لازم است دوباره امتحان کنید. به جای اینکه طرد شدن از سوی دیگران را بن‌بستی در زندگی خود بدانید، به آن همانند یک دست‌انداز در جاده نگاه کنید.

افکار منفی را از خود دور کنید و اجازه ندهید ترس‌های درونی شما را از پا بیندازد. حتما باورش سخت است اگر بدانید والت دیزنی را به خاطر خلاقیت پایین از دفتر روزنامه اخراجکردند، اما او توانست در مسیر موفقیت قرار بگیرد و به اهدافش دست پیدا کند.

۳٫ توانایی و لیاقت شما بیشتر از آن است که فکر می‌کنید

هر یک از ما به دلایلی آفریده شده‌ایم. گاهی لازم است از میان فرازونشیب‌های زندگی دلیل آفرینش‌مان را پیدا کنیم. باید آنقدر آزمون و خطاداشته باشیم و راه‌های مختلف را امتحان کنیم تا در نهایت توانایی‌هایمان را بشناسیم. هر یک از ما می‌توانیم این جهان را تغییر دهیم. هر یک از ما چیزی در درون‌مان داریم که از سنین نوجوانی در ما شکل می‌گیرد و هر لحظه منتظر جرقه‌ای برای آزادشدن است. همه‌ی ما صاحب مهارت‌هایی هستیم؛ برخی با شخصیت ویژه‌شان می‌توانند دنیا را به بهترین جا برای خود تبدیل کنند، برخی دیگر با تفکری خاص می‌توانند محصولات فوق‌العاده‌ای بسازند و عده‌ای نیز با انگیزه و اهداف بلند می‌توانند یک شرکت میلیون دلاری راه بیندازند. قبل از هرچیزی باید بدانید هدف‌تان در زندگی چیست؛ دنیا منتظر است تا چیزی را به آن عرضه کنید.

۴٫ فرصت همیشه هست، تنها باید کشف‌شان کنید

افرادی که از لاک تنهایی خود بیرون می‌آیند و تمام تلاش‌شان را می‌کنند تا استعداد هایشان را عرضه کنند، شادترین مردم هستند. شاید با خودتان فکر کنید: تا وقتی من دانش و توانایی کافی به دست آورم، تمام فرصت‌های شغلی توسط دیگر افراد اشباع شده‌است. این یک تفکر اشتباه است. دنیای پیرامون ما با گذشت زمان بیشتر رشد می‌کند. همیشه فرصت‌های جدیدی وجود دارد. خودتان باید با استفاده از آنها، زمینه‌های جدیدی را در جامعه بوجود آورید. پس فرصت‌ها هیچ‌وقت تمام نمی‌شوند، تنها باید آنها را کشف کنید.

۵٫ گاهی نیاز است ریسک کنید

با اعتماد به نفس کافی قدم بردارید و حتی گاهی ریسک کنید. ریسک‌ها ممکن است باعث نگرانی ما شوند. هرچند منظور این نیست بدون درنظرگرفتن شرایط ریسک کنید و خودتان را به دردسر بیندازید. تنها باید از منطقه‌ی امن و راحت خود بیرون بیایید و چیزهای جدید را کشف کنید. با این کار، در مسیر درست قدم برمی‌دارید. وقتی زندگی‌تان در مسیر موفقیت قرار می‌گیرد که خود را از روزمرگی نجات دهید و گاهی ریسک کنید. پس تکانی به خودتان بدهید، به دنبال فرصت‌ها باشد و همان کاری را که از آن می‌ترسید انجام دهید. برای مثال، به دنبال فرصت شغلی ایده‌‌آلی در یک شرکت بزرگ باشید و برای استخدام مصاحبه کنید، نهایت این است که در مصاحبه پذیرفته نمی‌شوید.

۶٫ نقاط عطف زندگی‌تان را جشن بگیرید و به خود هدیه دهید

مسیری که شما را به موفقیت می‌رساند حتما نباید خیلی سخت و چالش برانگیز باشد. گاهی یک مسیر انحرافی برای زندگی خودتان پیدا کنید تا ثابت قدم بمانید. در مسیر خود به سوی دست‌یابی به اهداف بزرگتر، اهداف کوچکتری نیز داشته باشید. برای مثال، وقتی در مرحله‌ی کارآموزی هستید، یک هدیه‌ی کوچک برای خود بخرید. وقتی کارآموزی را با موفقیت پشت سر گذاشتید، همان ساعتی که همیشه به دنبالش بودید را برای خودتان بخرید. پاداش دادن به خود برای رسیدن به موفقیت باعث انگیزه بخشی می‌شود تا برای ادامه‌ی مسیر تا جایی که در توان‌تان هست تلاش کنید. بدون شک، برای رسیدن به موفقیت و پیشرفت به انگیزه نیاز دارید.

۷٫ از کسانی که از شما حمایت می‌کنند، قدردانی کنید

قدردان کسانی باشید که در هر شرایطی به شما اعتماد دارند، زیرا این نشانه‌ی خوش‌شانسی شماست. برخی از افراد موفق هیچ‌کسی را در پیرامون‌شان ندارند که در شکست‌ها و موفقیت‌ها حامی آنها باشد. اگر کسانی هستند که هر وقت به ناامیدی می‌رسید به شما روحیه می‌دهند و می‌توانید به آنها تکیه کنید، برای این نعمت‌الهی شکرگزار باشید. شاید به موفقیت بزرگی رسیده باشید، اما هرگز افرادی چون والدین، معلمان، دوستان، بستگان را که همراهتان بوده‌اند فراموش نکنید. آنها وقتی که تنها یک ایده‌ی کوچک داشتید تا زمانی که به موفقیت‌های بزرگ رسیدید، در کنار شما بودند و در سختی‌ها تنهایتان نگذاشتن

۸٫ رویاهایتان را به واقعیت مبدل کنید

نیمی از مسیر موفقیت با رویاپردازی و فکرهای مثبت طی می‌شود، اما وقت آن رسیده که وارد عمل شوید. خیلی از انسان‌ها در زندگی‌شان هیچ رویا و آرزویی ندارند. افرادی که هیچ تلاشی برای موفقیت نمی‌کنند، کسانی هستند که در زندگی خیلی عقب‌تر از شما قرار دارند. شما با صبوری و تحمل شکست‌ها، جلوتر از آنهایی هستید که هیچ تکانی به خودشان نمی‌دهند. به خودتان یادآوری کنید که اگر به اهداف‌تان نزدیک شده‌اید، به این خاطر بوده که شجاعت لازم را داشته‌اید تا آنها را در ذهن‌تان تجسم کنید.

۹٫ برای همیشه «نمی‌توانم» را از یاد ببرید

اگر می‌خواهید به موفقیت برسید، «نمی‌توانم» را از دهان‌تان بیندازید. شاید بارها این نصیحت را شنیده باشید، اما یک‌بار هم که شده این حقیقت را بپذیرید. وقتی این باور را در خود پرورش می‌دهید که نمی‌توانید کاری انجام دهید و خودتان را محدود می‌کنید، دقیقا همین اتفاق برایتان می‌افتد. تمام انسان‌ها این قدرت را دارند که بهترین باشند. هرگاه به توانایی‌های خود شک کردید، ۵ بار با خودتان بگویید: «من می‌توانم انجامش دهم».

۱۰٫ شما توانایی انجام هر کاری را دارید

وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوید، برای صبحانه خوردن عجله نکنید. جلوی آینه بروید و با خود بگویید امروز روز دیگری برای نزدیک شدن به اهدافم هست. مطمئن باشید توانایی انجام هر کاری را دارید. تمام افکار منفی را از خود دور کنید و به یاد داشته باشید که فردی قدرتمند هستید. شما می‌توانید به تمام خواسته‌هایتان برسید و قدرت، شجاعت و توانایی کافی برای گذراندن این مسیر را دارید. تفکر مثبت می‌تواند شما را به هر جایی که می‌خواهید برساند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *