09365495434

۹ راه برای تحریک انرژی مثبت که درشرایط بحرانی میتوانیم از آنها بهره ببریم

طبیعت
برخی از گیاهان توانایی بهبوددر خلق و خوی مارادارندومی توانند حس اعتماد به نفسمان راافزایش دهند .  رزماری، یاسمن، کوکتی، نعناع، ​​آلوئه، آویشن، اکالیپتوس، گل داودی و ….. ?در حقیقت، ارتباط با طبیعت باعث می شود که ما زندگی را متفاوت و اغلب مثبت ببینیم.
پیشنهاد : صبح زود برای پیاده روی به حیاط یا پارک خلوت نزدیک خانه تان برویدوزمانی رابرای مشاهده گل وگیاهان درنظربگیرید.
مکان های مثبت
مایکدیگررا در مکانی ملاقات می کنیم که باعث می شود احساس خوبی داشته باشیم، معمولا مکانهای مذهبی،یاگردهمای های آموزشی ودوستانه پرازانرژی مثبت هستند،ولی دراین بحران کرونامیتوانیم کسانی راکه دوست داریم درمکانهای خاص وخلوت ببینیم.
پیشنهاد:درخانه برای خودیک مکان امن ومثبت درست کنیم.
یک میعادگاه،جایی برای تمرکز وخلوت کردن وستایش،یکجایی مثل غارحرابرای خوددرست کنیم.
رایحه
حافظه بویایی ما می تواند به ما کمک کند انرژی مثبت ما را تحریک کند . ما بوهایی را دوست داریم که خاطرات شیرین را به یاد ما می اندازد.
پیشنهاد : ما به خودمان هدیه ای معطر (گل، عطر، پیاده روی در یک نانوایی و غیره) ارائه می دهیم که به ما کمک می کند که ذخایر خوش بینی ما را دوباره پر کنیم.
تلاش
پس از پرداخت هزینه های جسمی (ورزشی و غیره)، یکی از مزایای استفاده از فشار خوب اندورفین ها  این است که هورمونهای لذت بخش به ما کمک می کنند تا احساس خوبی داشته باشیم و برای چالش های جدید آماده شویم .
پیشنهاد : هنگامی که احساس می کنیم که روحیه ما کمی بالاتر است، به مسائل حل نشده بیاندیشیم تاپاسخ درست رابیابیم.
موسیقی
ما باید اعتراف کنیم، آهنگهایی وجود دارند که ما را به خواندن دعوت می کنند (و ناگهان، اندورفین های ما را تکان می دهند، دوباره!) و این ما را حتی یک لبخند می دهد! هیچ تردیدی برای فریاد (و یا حتی رقصیدن) وجود ندارد! در یک آهنگ از خاطرات نوجوانی ما، که احساس خوبی به ما می دهد.
پیشنهاد : ما یک لیست پخش از آهنگ های موردعلاقه،یا “remonte-morale” ایجاد می کنیم که در زمانی که حس وحال خوبی نداریم به انها گوش دهیم وسرحال بیاییم.
یک کتاب یا یک فیلم
مانند موسیقی، بعضی از فیلم ها و یا کتاب ها قدرت این را دارند که به ما احساس خوب بدهند . از آنجایی که آنها الهام بخش هستند ودرماانگیزه ونشاط ایجادمی کنندیک لیست بنابراولویت هایمان ازانها تهیه می کنیم.
پیشنهاد : این لیستها رادرگوشی خودسیومیکنیم و هرزمان احساس کردیم که نیاز به حرکتی برای هدایت ما به سمت جلو است، ما یک کتاب یافیلم (خواندن یا مشاهده) ارائه می دهیم.
کنار آب
صدای آب آرامش بخش است.  صدای امواج که در حال رفتن و امدن است، خنک شدن کنارآب و حتی موسیقی باران در یک روز خاکستری می تواند برای ما مثبت عمل کند.
پیشنهاد : شما می توانید چند آهنگ صوتی از صدای آب در یوتیوب پیدا کنید تا زمانی که نمی توانید درکنار آب قرار گیریدازان استفاده کنید.
یاازاکواریوم استفاده کنید
آب
در استخریاحمام حس خوبی داریم، در آب ما اجازه می دهیم که ایده هایمان را روشن کنیم…
پیشنهاد : ما با نوشتن چند بار درهفته اعلام می کنیم که ما در “حمام ” “خلاقیت خلاقانه” می گیریم.
احساسات
انجام دادن آنچه دوست داریم، اجازه می دهد که یک خیرخواهی را از طریق خود جریان دهیم و کمک کنیم تا اعتماد به نفس بیشتری نسبت به خودمان داشته باشیم، در حالی که به ما یک احساس کامل می دهد. مطمئنا، ما از فعالیت هایی که در ارتباط با احساسات و خلاقیت ما باشد انرژی مثبت بیشتری دریافت می کنیم.
پیشنهاد: لیست فعالیتهایی را که دوست داریم و میخواهیم انجام دهیم، را روی میزکارمان قرادهیم وروزی ده دقیقه به ان بپردازیم.. تغییر مثبت در افق!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *